Pantolon İçin Kumaş Nasıl Seçilir?

Pantolon İçin Kumaş Nasıl Seçilir?

Pantolon dikmek için bir malzeme seçerken, kumaşın yoğunluğunu, dokusunu, örebilme, şeklini ve kıvrımlarını koruma kabiliyetini dikkate almak önemlidir. Kumaş, seçilen ürün stiline uygun olmalıdır. Bu nedenle, oklu pantolonlar için sık ve güçlü ütülemeye dayanabilecek yoğun bir malzeme almalısınız. Ve yumuşak kıvrımlı pantolonlar en iyi şekilde iyi ve güzel bir şekilde örten hafif kumaştan yapılır.

Günlük Pantolon İçin Kumaş Seçimi

Günlük giyim için klasik modeller, nefes alabilen, kire ve aşınmaya dayanıklı, tercihen kırışmayan malzemelerden rasyonel bir şekilde dikilecektir.

Kumaş alanlar. Tüvit klasik modeller için mükemmeldir. Isıyı uzun süre koruduğu ve su tutmadığı için özellikle soğuk havalarda iyidir.

Kışlık pantolonlar da genellikle yünden yapılır. Bu malzeme çok iyi yıpranır, ısınır ve şeklini dikkate değer şekilde tutar.

Yazlık pantolonları dikmek için, keten veya pamuk gibi ince doğal kumaşların kullanılması tavsiye edilir. Nemi emerler, vücudun serbestçe nefes almasına izin verirler, ancak ne yazık ki çok kırışırlar.

Birçok mevsim kot pantolonun modası geçmiyor. Kumaş alan. Bu popüler malzemenin yoğun dokusu ve çok çeşitli renk seçenekleri, her tür şekle uygun farklı modellerde pantolonlar elde etmenizi sağlar.

Dikiş pantolonu ve yaygın bir sentetik malzeme – polyester seçebilirsiniz. Doğal kumaşlardan daha ucuz olduğu için yadsınamaz avantajları vardır: pratikte kırışmaz, nefes alabilir ve dokunuşa hoş gelir.

Abiye Pantolonlar İçin Kumaş Seçimi

Abiye pantolonlar için daha az pratik ama daha etkili malzemeler kullanabilirsiniz, bu da şık bir şenlikli görünüm oluşturmanıza olanak tanır.

Soğuk akşamlar için tiftik pantolonlar iyidir. Ankara keçisi kürkünden elde edilen bu yumuşak malzeme, zarif bir sarma şekli oluşturur.

Bir başka harika şenlik seçeneği de zarif kaşmir kumaş alanlar. Oldukça yüksek bir maliyetle ayırt edilir, ancak ondan yapılan ürünler sadece lüks bir görünüme ve parlaklığa sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda çok giyilebilir.

“Çıkışta” pantolon dikmek için ipekten daha uygun bir malzeme bulmak zordur. Zarif, akıcı bir siluet oluşturmanıza izin verir, ancak hızla kırışır ve bakım konusunda oldukça kaprislidir, düzenli yıkamayı bile tolere etmez.

Kumaş alan. Hem abiye hem de casual modeller için bir diğer popüler malzeme ise viskon. Kumaşın pürüzsüz dokusu dokunması çok hoş, giyimi rahat, kırışmaz ve mükemmel bir görünüme sahiptir. Yapay viskon, pahalı doğal kumaşlara mükemmel bir alternatiftir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Kişiye Özel Kanvas Tablo Siparişi

Kişiye Özel Kanvas Tablo Siparişi

Tadilat ve Dekorasyon Hizmetleri

Tadilat ve Dekorasyon Hizmetleri

Hayaller Dükkanı 2021’de de Tüm Organizasyonlarınızda Yanınızda

Hayaller Dükkanı 2021’de de Tüm Organizasyonlarınızda Yanınızda

Osmanlı’da İlk Gelinliği Kim Giydi?

Osmanlı’da İlk Gelinliği Kim Giydi?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir