Çene Kemiğinin Diş Estetiğinde Etkisi Var Mıdır?

Çene Kemiğinin Diş Estetiğinde Etkisi Var Mıdır?

Diş estetiği konusunda en çok bahsedilmesi, anılması gereken konu, kesinkes bir şekilte ortodonti sorunlarıdır diyebiliriz. Bu sorunlar, çene kemiği, ağız yapısıyla ilişkilidir. Temelde çene istekeletinin istenilen şekilde olmamasıdır diyebiliriz. Beklenmedik bir eğriliğin varlığı mesela diş estetiğine çok kötü etkisi olacağı aşikardır. Hatta şunu eklemek isteriz ki, dişlerin yapısını dahi çene iskeleti belirlemektedir.

Kapanış sorunları, dişlerin estetik görünüm kazanmasında bir engeldir. Kapanış sorununu sizler de kendiniz kontrol edebilirsiniz. Dişlerinizi kapattığınızda, düzenli şekilde üst üste geliyorlar mı? Eğer gelmiyorlarsa, çene yapınızda bir sorundan bahsedilebilir. Buradaki sorunun major mu minör mü olduğu tabii ki hekimler tarafından tespit edilmektedir.

Randevu ve muayene sürecinde hekimler birtakım kontrolleri sağlamaktadırlar. Röntgen çekimleri talep edilmektedir. Ölçüler alınıp, karar verilmektedir. Süreç tam da bu esnada hesaplanmaktadır. Eğer ileri seviye bir rahatsızlığınız yoksa, orta süreli bir planlama süreci sağlanacaktır. En kısa süre içerisinde dişlerinizdeki estetik görünüme kavuşmanız sağlanacaktır.

Bazı durumlarda hastaların durumları daha zorlayıcı olabiliyor. Hele ki İmplant tedavisi gibi birtakım diğer tedavilere ihtiyaç duyulduğunda, kişinin tedavi süreci biraz daha uzayabiliyor. Diş eksikliği bulunuyorsa, diş hekimleri çözüm için genellikle protezi de tercih edebilmektedirler. Ya da kaplama da bir yöntem olarak karşımıza çıkabiliyor. Ancak implant tercihleri, ileri seviye olan hastalara uygulanıyor ve yüzde yüze kadar koruyuculuk garantisi veriyor. Diş hekiminiz size gerekli olan tedavi sürecini belirleyecektir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Burun Estetiği (Rinoplasti) Hakkında Tüm Merak Edilenler

Burun Estetiği (Rinoplasti) Hakkında Tüm Merak Edilenler

Spa ve Masaj Hizmeti

Spa ve Masaj Hizmeti

Epilasyon ve İstenmeyen Tüyler

Epilasyon ve İstenmeyen Tüyler

Kaliteli  Protez Saçlar Oscar Hair’de En Uygun Fiyatlarla Yapılıyor

Kaliteli Protez Saçlar Oscar Hair’de En Uygun Fiyatlarla Yapılıyor

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir