Yoksulluk Nafakası İsteme

Yoksulluk Nafakası İsteme

Boşanmayla birlikte, maddi açıdan zorluğa düşen eşin korunması amacıyla yoksulluk nafakası düzenlemesi kanun tarafından ele alınmaktadır. Belirtmek isteriz ki, bu kanun maddesine göre verilecek olan yoksulluk nafakasının amacı çocuklarla ilgili olmayıp yalnızca ismi geçecek ‘’eş’’e aittir. Boşanma sonrasında bir talep olarak açılacağı gibi dava sırasında da böyle bir nafakaya karar verilebilmektedir.

İş hukuku avukatı Ankara hizmetlerimizin de yer aldığı ve çeşitli uzmanlık alanlarımızın bulunduğu hukuk büromuz, bu konuyu özel olarak ele almaktadır. Miras hukuku ve Aile hukuku konularında da uzman avukatlarımız, sizlerle görüşmeler yapmaktadırlar. Danışmanlık hizmetlerimizden de dilerseniz yararlanabilirsiniz. İnternet sitemizden bizlere erişebilir, bilgiler talep edebilirsiniz.

Yoksulluk Nafakası İsteme Şartları Nelerdir?

Yoksulluk nafakası isteme şartları arasındaki en önemli konu elbette ki davalının, davacıya kıyasla daha iyi şartlarda ya da en azından eşit şartlarda olması gerekmektedir. Örnek olarak vermek gerekirse, davalı kişi şayet çalışamıyorsa, davacı kişi de maddi zorluk sebebi ile yoksulluk nafakası talebinde bulunuyorsa, istem reddedilecektir. Bu yüzden iki tarafın da durumlarının dikkate alınması önemlidir.

Miras hukuku avukatı Ankara yetkili isimleriyle görüşerek, konuya dair daha detaylı bilgiler elde edebiliyorsunuz. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz hukuk büromuzun internet sitesi yer almaktadır. Dilerseniz sitemize giriş yaparak buradan ceza hukuku avukatı Ankara isimleri de dahil olmak üzere gerekli yetkili isimler ile iletişime geçebilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Yapılmış Banyo Bu Sene

Elektronik Sigara Markaları

Elektronik Sigara Markaları

Ahşap Dış Cephe Mantolama Çözümleri Metpor

Ahşap Dış Cephe Mantolama Çözümleri Metpor

Paslanmaz Uzun Ömürlü Mutfak Ekipmanları

Paslanmaz Uzun Ömürlü Mutfak Ekipmanları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir