Meme Büyütme Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Meme Büyütme Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Kadınlarda meme görünümü oldukça önemli bir yere sahiptir. Meme, kadının çekici ve feminen bir görünüme sahip olması açısından çok önemli bir organdır. Küçük meme yapısı, asimetrik boyutlara sahip memeler kadınlar için problem yaratmaktadır. Bu problemler özgüven eksikliğine bağlı sosyal hayattan kopmalara kadar ilerleyebilmektedir. Meme büyütme operasyonuyla bu sorunun üstesinden gelmek mümkündür.

Kadınlarda meme büyüklüğü birçok faktöre göre değişebilmektedir. Genetik faktörler, emzirme sonrası göğüs içinin boşalması, aşırı kilo verme meme küçülmesine neden olmaktadır. Bazı hormonel dengesizlikler de bu duruma yol açabilir. Erkeklerde kadın tipi meme büyümesi görülebilmektedir. Bu durum hormonlara bağlıdır. Jinekomasti ile çözümü mümkündür. Meme estetiği ile arzu edilen meme görünümüne kavuşmak mümkündür.

Meme büyütme operasyonu en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Bir diğer operasyon ise primer burun estetiği olarak karşımıza çıkmaktadır. Meme büyütme ameliyatları meme içine yerleştirilen protez ile gerçekleştirilir. Bu protezin boyutu hastanın kişisel tercihine göre değişmektedir. Protezler meme dokusu içine veya kas dokusu içerisine yerleştirilebilir. Ameliyatlar genellikle 60-90 dakika sürmektedir.

Meme görünümü kadınların psikolojisini bozan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Meme estetiği ile feminen ve çekici bir görüntüye kavuşmak mümkündür. Tamamen risksiz olan bu ameliyat her yaş grubundan kadına yapılabilmektedir. Meme büyütme operasyonu, kadınların göğüslerinin büyütülmesi, içinin doldurulması ve asimetrinin giderilmesi için yapılabilir. Meme içindeki hacim kayıpları bu estetik operasyon sayesinde giderilmektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Burun Estetiği (Rinoplasti) Hakkında Tüm Merak Edilenler

Burun Estetiği (Rinoplasti) Hakkında Tüm Merak Edilenler

Spa ve Masaj Hizmeti

Spa ve Masaj Hizmeti

Epilasyon ve İstenmeyen Tüyler

Epilasyon ve İstenmeyen Tüyler

Kaliteli  Protez Saçlar Oscar Hair’de En Uygun Fiyatlarla Yapılıyor

Kaliteli Protez Saçlar Oscar Hair’de En Uygun Fiyatlarla Yapılıyor

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir