İzmir’de İş Güvenliği Hizmeti Veren Firmalar

İzmir’de İş Güvenliği Hizmeti Veren Firmalar

Son yıllarda izmir iş güvenliği firmaları sayısı giderek artmaktadır. Bu artış gelen yasaya bağlanabilir. Son yıllarda ülke gündeminde ki iş kazaları sebebi ile bu konuda yasal bir düzenleme yapılmıştır. Bu düzenleme doğrultusunda belirli bir sayısının üzerinde çalışana sahip firmalar bir osgb firması ile çalışmak zorundadır. Bu izmir osgb firmaları İzmir firmalarına doktor ve benzeri ihtiyaçlarını temin etmek ile yükümlüdürler.

Aynı zaman da bir osgb firmasının en önemli görevi ortamdaki iş kazası riskini tespit etmek ve kazaya yol açabilecek olan şeyleri önceden öngörebilecek bunlara müdehale de bulunmaktır. Bu sayede işçilerin başına her hangi bir kaza gelmeden önce bu kaza önlenebilir. Bu sayede bir çok isçinin hayatı kurtulabilir. Bu yasa gelmeden önce dahi kimi firmalar iş ilerinin güvenliğine önem vererek onları korumak amacıyla bu hususlara dikkat etmekteydiler. Fakat yasanın getirilmesi ile birlikte bu bilinç daha fazla artış gösterdi. Bu sayede işçiler de daha bilinçli hale geldiler.

Bu programlar iş ileri de bilinçlendirmeyi içermektedir. İşçiler bir kaza durumunda ilk yardım yapmayı öğrenirler. Bu sayede arkadaşlarının başına bir şey gelmesi durumunda yanlış müdehale yapmazlar ve kazaya daha bilinçli bir şekilde yaklaşabilirler. Bu da bir kişinin dahi hayatının kurtarılmasını sağlayabilir. Bu konuya önem veren iş sahipleri iş ilerinin bilinçlendirilmesi içim iş yerlerinde seminerler ve eğitimler düzenlerler.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Vizesi Almak İsteyenler

İngiltere Vizesi Almak İsteyenler

ABD’de Yaşamak İçin Vize Şartları

ABD’de Yaşamak İçin Vize Şartları

Kiril Alfabesi Nedir? Nasıl Yazılır ve Okunur?

Kiril Alfabesi Nedir? Nasıl Yazılır ve Okunur?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir