Dünyada Düzensiz Gelir Dağılımının Etkileri

Dünyada Düzensiz Gelir Dağılımının Etkileri

Dünya da para harcanma şekli oldukça dengesiz bir şekilde ilerlemektedir. Kimi insanlar aç gezerken kimi insanlar bir küpe için 2.000 TL harcayabilmektedir. Bu orantısız kazanç ve orantısız yaşam şartlarına bir çözüm henüz bulunamadı ve bulanacak gibi de görülmüyor. Komünist düşünceler bir çözüm gibi görünse bile tam olarak ihtiyacımız olan çözüm değil. Daha modern düşünceli inşalara ve aynı zamanda insan hayatına küpelerden daha fazla değer veren insanlara ihtiyacımız var. Ancak bu sayede dünya daha dengeli bir hale gelebilir. Bir ülke savaştan kırılıyorken bir ülke huzur ve barış içinde oldukça mutlu yaşıyor bunun sebebi nedir? Bence önce bu araştırılmalı ve sorunlarının köküne inilmelidir. Ben cevabını şimdiden söyleyeyim aç gözlü yöneticiler ve gene aç gözlü insanlar bu kaosun sebebi. Peki kaos kimleri etkiliyor kimlerin hayatını cehenneme dönüyor? İşte bu sorunun cevabını ise bu insanların hiç umurunda değil. Ülkemizde ve tüm dünya da hal böyle iken ek gelir ihtiyacı içindeki insanları duymak çok da garip gelmiyor.

Sadece bir işte çalışmak artık bir ailenin geçinmesi için yeterli olmuyor. Çoğu aile ferdi bir ikinci işe ihtiyaç duyuyor. Bunun sebebi ise dengesiz gelir dağılımın yanı sıra, sürekli artan gıda ve diğer ihtiyaçların fiyatları. Bu fiyatların sürekli artış göstermesine rağmen sabit kalan maaşlar nedeniyle insanlar artık iki işte birden çalışmak zorunda kalıyor. Fakat zaten mevcut olan işleri yeterince yorucu olan bireyler bir diğer işe ayıracak zamanı ve enerjiyi bulmakta zorluk çekebiliyorlar bu sebeple internetten para kazanma bu aralar oldukça popüler. Bu sayede insanlar hem evlerinde vakit geçirip dinlenebiliyor hem de para kazanmış ve genel kültürlerini geliştirmiş oluyorlar.

İşten eve gelen insanların en fazla vakti internet ve bilgisayar ile geçirdikleri bir gerçek. Bu sebeple bazı bireyler bu ölü zamanı değerlendirerek paraya çevirmeye başlamışlardır. Boş boş internette dolaşmak yerine yeni konular araştırarak bu konularda makale yazmaya başlayan bireyler bu makaleleri web tasarım firmalarına satarak para kazanabilmektedirler. Bu sayede ek bir gelir elde etmiş olurlar.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Ücretsiz Firma Rehberi

Ücretsiz Firma Rehberi

Hile Satış Yapan Web Sitesi

Hile Satış Yapan Web Sitesi

Cod Warzone Hileleri Satın Al

Cod Warzone Hileleri Satın Al

Tiktok Organik Takipçi Satın Al

Tiktok Organik Takipçi Satın Al

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir