Diş Minesi Kaybı

Diş Minesi Kaybı

Dişlerimizin yapısındaki en önemli olan savunma duvarımız sayılabilecek yapı diş minesidir. Dışarısı ile tabiri caizse birinci elden temas halinde olmasından ötürü, sürekli sirkülasyona maruz kalmaktadır. Dolayısıyla dişlerimize doğru bakımları yapmamız da, diş minesi kaybı yaşamamamız için elzemdir. Eryaman diş hekimlerinin uzman görüşleriyle birlikte bu yazımızda, diş minesi kaybını önlemek ve diş minesi sağlığını, sağlamlığını korumak üzerine konuşacağız.

Diş minesi kaybı denilen olay, diş minesinin zarar görmesi ve artık bir süre sonrasında dişin iç yapısına, sinir dokusuna çeşitli ‘’zararlıların’’ ulaşmasıdır. Bu evreden sonrasında ise diş sızlaması ile başlayacak olan semptomlar, yerini diş kaybına kadar bırakacaktır. Yani, Sincan diş hekimlerinin de altını çizmekte olduğu konu, yediklerimize-içtiklerimize dikkat etmek ve elbette doğru diş fırçalama teknikleriyle diş bakımını ihmal etmemektir.

Diş Minesi Kaybı Nasıl Önlenir?

Diş minesi kaybına sebep olan faktörleri ilk önce sıralamakta fayda vardır. Kahramankazan diş hekimlerinin belirttiklerine göre, diş minesi kaybına en çok sebebiyet veren konular, yeme-içme alışkanlıklarımızdır. Tüketmiş olduğumuz her besin nerdeyse diş minesi kaybında çok kötü bir ol temsil etmekte, oynamaktadır. Nişasta-Şeker-Asit-Aşırı sıcak ya da soğuk gibi başlıkların, diş minesi kaybındaki rolü çok yüksektir. Bu yüzden diş minesi kaybını önlemek için şu başlıklara özen gösterilmelidir:

  • Diş gıcırdatması sorununuz varsa bunu mutlaka çözün!
  • Asit tüketimine dikkat edin. Asit tüketimi sonrasında dişlerinizi nötralize etmeyi ihmal etmeyin.
  • Doğru fırçalama tekniklerini öğrenip, diş ipi kullanımına da yer verin.
sponsor reklam

Benzer Yazılar

Burun Estetiği (Rinoplasti) Hakkında Tüm Merak Edilenler

Burun Estetiği (Rinoplasti) Hakkında Tüm Merak Edilenler

Spa ve Masaj Hizmeti

Spa ve Masaj Hizmeti

Epilasyon ve İstenmeyen Tüyler

Epilasyon ve İstenmeyen Tüyler

Kaliteli  Protez Saçlar Oscar Hair’de En Uygun Fiyatlarla Yapılıyor

Kaliteli Protez Saçlar Oscar Hair’de En Uygun Fiyatlarla Yapılıyor

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir