Coronavirüse Karşı Antibakteriyel Yün Cami Halısı

Coronavirüse Karşı Antibakteriyel Yün Cami Halısı

Camilerin geçici süre ibadetlere kapatıldığı bir sürecin içerisinden geçmiş bulunduk. Tabii ki insan sağlığı her zaman ilk planda yer almaktadır. Dolayısıyla verilen bu kararların doğruluğuna dair bir yorum yapmayı gerekli bulmuyoruz. Ancak tabii ki cami gibi toplu ibadetlerin yapıldığı mekanlarda, insan sağlığının daha ön plana çıkarılmasında ne yapılabilir sorusunu hepimiz daha sık düşünmeye başlamış bulunduk.

Bugün baktığımızda, camilerde virüslerin yayılmasına büyük bir imkan tanıyan detaylardan birisi cami halısı olmaktadır. Halılarda insanlar yoğun bir şekilde sirkülasyon oluştururlar. Halılardaki tozların virüslerin yoğun trafik sebebiyle uçuştuğunu söyleyebiliriz. Havasız bir ortam olmasından ötürü bu alanda virüslerin uzun süre yaşayabildikleri de söylenebilir. Ayrıca seccadeli cami halısı gibi halı modellerine insanlar ellerini, çıplak ayaklarını ve yüzlerini temas ettirirler. Bu da virüslerin yayılmasında önemli bir unsur şeklinde belirmektedir.

Bu tip durumlar gerçekleşmiş olduğunda, virüslerin yayılmaması için hiçbir sebep göremiyoruz. Dolayısıyla coronavirüs dönemi, sentetik yapıya sahip olan, birtakım kimyasal maddelerden üretilmiş olan akrilik modeller yerine, antibakteriyel özelliğe sahip kendi kendisini temizleyebilen yük cami halısı tercih edilmeldir.

Doğal ve gerçek yün malzemelerinden üretilmiş olan halıların kullanımı çok daha uzun sürelidir. Sentetik malzemelere kıyasla daha sağlıklıdır. Ayrıca kimyasal maddenin solunması bağışıklık sistemini baskılayacağı için yün ile üretilen halılarda bu tip durumlar da görülmeyecektir. Bu da dolaylı olarak virüslere karşı insan bağışıklık sisteminin daha dirayetli durmasını sağlayacaktır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Huzurlu bir yuva, sım sıcacık ortamlar Enkay İnşaat’ta.

Huzurlu bir yuva, sım sıcacık ortamlar Enkay İnşaat’ta.

Başakşehir Ev Taşıma Fiyat Teklifi Al

Başakşehir Ev Taşıma Fiyat Teklifi Al

Çiçekleriniz Adana Çiçek Firmasından

Çiçekleriniz Adana Çiçek Firmasından

Kedi Kumu Alışverişlerinizi Online Yapın

Kedi Kumu Alışverişlerinizi Online Yapın

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir