ABD’de Yaşamak İçin Vize Şartları

ABD’de Yaşamak İçin Vize Şartları

E-2 Vizesi nedir, EB vizesi limitleri nedir ya da Amerika’da yaşamak için neler gerekir sorularınıza cevap buluyoruz.

E2 vizesi nedir ya da EB5 vize şartları gibi ABD oturum izni detayları kişiye göre değişmektedir. Yeni bir iş kurarak ve iki yıl içinde en az on iş yaratarak Amerika Birleşik Devletleri’ne yatırım yapmak size güçlü Yeşil Kart (Kalıcı Yerleşik Kart) kazandırabilir.

Genel olarak, bu tür vize alabilmek için gereksinimlerin neler olduğuna bakalım.

ABD Vize Türleri

Gerekli yatırımın boyutu, yatırım için minimum sermayenin bölgeden bölgeye değişmesi koşuluyla, girişimcinin yatırım yapmayı planladığı bireysel eyaletin belirlenmiş konumu ile ilgili olarak değişebilir.

Yatırımcının vizeye başvurabilmesi için belirli bir yeterliliğe sahip olması gerekmez. Bununla birlikte gayrimenkule yatırım yapılması amaçlanan sermayenin meşru menşei, diğer şeylerin yanı sıra, yatırımcının hisse senedi belgesine sahip olduğu yabancı şirketin vergi beyannamesi ve mali tablolarıdır. EB 5 yatırımcı vizesi bu işleri kolaylaştıran bir girdim türü olacaktır.

Spesifik ihtiyaçlara bağlı olarak yatırımcı, ABD yasalarına tabi herhangi bir şirket şekli kurmaya karar verebilir. Sadece yatırım yapacağı işin türü dikkate alınarak değil, aynı zamanda şirketin bulunacağı Devletin kanunları da dikkate alınarak seçim yapılmalıdır.

Green Kart Kolaylığı

Bir diğer süreç ise Green Card Çekilişi şeklindedir. Bu kart için belirli zamanlarda başvurular açılır. Başvuru sonuçları ise adaylara bu ülkede yaşama şansı vermektedir. Özellikle ailece yaşamak ve iş bulmak isteyen bireyler bu kart sayesinde Amerikadaki çeşitliliğe dahil olabilmektedir. Kayıtlar her yıl Ekim’den Kasım’a kadar açılır. Takip eden yıl boyunca, genellikle Mayıs ayında, kazananlarının sonuçları muhtemelen mevcut yeşil kartlardan birini almak için ortaya çıkar.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Vizesi Almak İsteyenler

İngiltere Vizesi Almak İsteyenler

İzmir’de İş Güvenliği Hizmeti Veren Firmalar

İzmir’de İş Güvenliği Hizmeti Veren Firmalar

Kiril Alfabesi Nedir? Nasıl Yazılır ve Okunur?

Kiril Alfabesi Nedir? Nasıl Yazılır ve Okunur?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir